Teade 3.- 4. kl .mudilaskoori lauljatele

Esmaspäeval, 1. juuli õhtul kell 19.30 saabub laulupeotuli Kuusalu valda Kõrveaiale - Veljo Tormise sünnikoju. Seda kõike kajastatakse ka ETV-s. Mudilaskooril on võimalus seal esineda ja jäädvustada end 150-nda juubelilaulupeo aastapäeva "Minu arm" ajaloo lehekülgedele.

Palun anda tagasisidet lauljatest, kes saavad tulla oma transpordiga Kõrveaiale 1. juulil kella 19.00-ks. Esinemine algab 20.00.
Pärast esinemist on vaba aeg, jätkub väike kontsert, mulgipudru söömine ja simman. Pidu lõpeb 22.30 ja tuli viiakse puhkama Kuusalu kirikusse. Täpsemalt lahti kirjutatud tule teekonnast "Tule tulemine" Kuusalu vallas valla ja rahvamaja kodulehekülgedel.
Tule ja jäädvusta end 150-nda juubelilaulupeo aastapäeva "Minu arm" ajaloo lehekülgedele!

Proovid toimuvad:
laupäeval, 29. juunil kell 10.00 koolimajas;
esmaspäeval, 1. juulil kell 10.00 koolimajas.
Õhtul Kõrveaias kell 19.00 proov, tuletervitus kell 19.30 ja kontsert kell 20.00.
Ootan kindlasti tagasisidet 21. juuniks meiliaadressile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonile 58141418

Mudilaskooride juht
Niina Esko

Lõpuaktused

Põhikooli lõpuaktus toimub 19. juunil algusega kell 14.

Gümnaasiumi lõpuaktus toimub 20. juunil algusega kell 14.

Oktoobrist alustavad algklassid rahvusvahelise lugemisprojektiga  „Meie väike raamatukogu“. Osaleja klass saab endale kuus raamatut ja iga õpilane ka töövihiku. Raamatute autorid on H. Rand Eestist, P. ja M. Koren Sloveeniast, P. Wechterowicz Poolast ning M.Zutis Lätist. Igas raamatus käsitletakse erinevat teemat.

Raamatus „Lumivalge ja süsimust“ vesteldakse teemal aeg, must ja valge, kodu valvamine, vastutus, kohusetunne, kuidas pildid lugu jutustavad. Veel on käsitletavad teemad - muna, kana (kumb oli ennem), headus, õnnelikkus,  loodus, mis on muinasjutt, retseptid, samuti räägitakse tõelisest sõprusest, lootusest, teiste aitamisest. Projekti raames võivad õpilased koos õpetajatega teha väikesi videoid valitud teemal, millest parimad laetakse üles „Meie väike raamatukogu“ YouTube´ kanalisse.

Õppeaasta jooksul toimuvad kohtumised nii Eesti, kui ka Läti, Poola ja Sloveenia kirjanike ja illustraatoritega.

„Lugedes õpime tundma enda ja teiste emotsioone, samuti mõistma ja aktsepteerima sotsiaalseid põhimõtteid ja suhteid. Me arendame väljendusoskust, mälu ja mõtlemist. Õpilased, kes loevad 30 minutit päevas, saavutavad oluliselt parimaid õpitulemusi kui need, kes ei loe. Muudame lugemise põnevaks! Projekti koordinaator on kirjastus „Päike ja Pilv“.

Viivi Vunk, raamatukogu juhataja