Prindi
Kategooria: Muu

Staadioni kasutamist reguleerib Kuusalu Spordikeskus.

Kuusalu staadioni kodukord

Üldised reeglid

Kasutaja meelespea

Ajalugu:

1976. aastal alustas kehalise kasvatuse õpetaja Aleksander Ardel ühiskondlikus korras koos vabatahtlikega kooli juures Rihumäel staadioni ehitamist. Mullatöid tegi Kuusalu Teemeister. 1977. a suvel mätastati staadioni kaldad ja veeti kohale 1 km äärekive. Abiks olid õpilased ja lapsevanemad. Ehitus jätkus kogu 1978. aasta suve: ehitati majandushoone, WC-d ja tribüünid. Jätkusid nii haljastustööd kui mänguväljakute ja jooksuradade väljaehitamine.

Staadion avati pidulikult 22. mail 1981. aastal. Kahtlemata oli uus staadion tänu õnnestunud looduslikule asukohale Harju rajooni kaunim ja parim. Traditsiooniliselt peeti Harjumaa koolinoorte kergejõustikuvõistlusi Kuusalu staadionil kuni aastani 2000.

2005. aasta suvel alustas Kaitseliidule kuuluva staadioni renoveerimistöödega AS Facio Ehitus. Staadioni ehituse kogumaksumuseks kujunes 5,4 miljonit krooni, sh valmisid tartaankattega 4-rajaline jooksuring ja täismõõtmetes sportmuruga jalgpalliväljak. Lisaks paigaldati välisvalgustus ja piirdeaed.

8. juunil 2006 peeti esimene kergejõustikuvõistlus uuenenud Kuusalu staadionil.  Võistlejaid oli ligi 40, neist nimekamad Ateena olümpiamängude hõbemedaliomanik Aleksander Tammert juunior ja Eesti kõrgushüppe esinumber Marko Aleksejev.