ÕPILASE INDIVIDUAALSUSE KAART
Kuusalu Keskkool
ÕIK I TASAND
ÜLDANDMED ÕPILASE KOHTA
Nimi:
Sünniaeg:
Klass:
Kodune keel(ed):
Kaardi avamise aeg:
ÕPILUGU
Koolivalmidus (õpilase koolivalmiduskaart) ja õpilase liikumine ühest haridusasutusest teise
ÕPILASE INDIVIDUAALSUSE MÄRKAMINE JA ESMANE TOETAMINE
1. Õpilase huvid ja motivatsioon
Õpihuvi ja lemmikõppeained/ -tegevused, suhtumine õppetegevusse ja töösse jne
Õpilase õpimotivatsioon ja suutlikkus: huvi tegutsemiseks ja õppimiseks, tüdimuse tekkimine, õpitava seostamine tavaeluga, õpetaja abi vastuvõtmine. Välise (kiitmine ja karistamine) ning sisemise (huvi ja tahe tegutsemiseks) motivatsiooni loomine ja hoidmine; õpilasele võimetekohaste valikute andmise ja otsuste langetamise tulemused.
2. Sotsiaalsed oskused
Suhtlemine eakaaslaste ja täiskasvanutega
3. Tunnetustegevus
Tähelepanu, taju, mälu ja mõtlemise iseärasused.
Oluliste ja ebaoluliste seoste ja seaduspärasuste eristamine, tähelepanu fokuseerimine. Õpitava meeldejätmine, õpitu meenutamine ja kasutamine.
4. Õpioskused ja ettepanekud aineõpetajalt
Õpikeskkonna ja tegevuse organiseerimine ja planeerimine. Töövõime, selle kõikumine. Ülesannete täitmine: kas püüab ülesandest esmalt aru saada, hakkab ülesannet kohe täitma, katkestab kiiresti oma tegevuse, täidab ainult tuttavaid ülesandeid.
Õpitava vastuvõtmine ja kodeerimine: kuidas täidab valdavalt ülesandeid– kas koostegevuses õpetajaga, matkimise teel (pärast ettenäitamist), näidise (algoritmi) alusel, suulise juhise või kirjaliku juhise järgi?
Kodutööde täitmine.
Kas suudab kommenteerida oma vahetut tegevust, suudab kirjeldada sooritatud ülesande täitmist või suudab sõnastada oma tegevuskava
5. Enesetunnetus ja eneseteadvus
Oma tegevuste ja teadmiste (sh õpitu) teadvustamine. Suhtumine õppetöös ilmnevatesse raskustesse: kas tunnetab raskusi õppetöös, püüab neid iseseisvalt ületada, pöördub abi saamiseks õpetaja poole, oskab kasutada osutatud abi ja abivahendeid, loobub ülesande täitmisest raskuse ilmnemisel või täidab ülesanded stereotüüpselt. Kuidas põhjendab enda käitumist ja tulemusi?
6. Emotsionaalne seisund ja käitumine koolis
Õpilase individuaalne ärevuse tase: liiga rahulik, rahulik, ärev. Kõrge ärevustasemega kaasnevate probleemide ilmnemine: tunnetuslikud - tähelepanu keskendumisprobleemid; käitumuslikud - rahutus, motoorsed liigutused, ärevusttekitavate situatsioonide (kontrolltööd, kooli tulek jne) vältimine; füsioloogilised – kõhu-, peavalud, higistamine, punastamine, südamekloppimine jne esinemine.
KOKKUVÕTE ÕPITEGEVUSEST JA KÄITUMISEST
Lapse tugevad küljed |
Arendamist vajavad küljed |
|
|
7. Käitumise tugikava rakendamine
Otsus/ koordinaatori ettepanek
............................................................................................................................