Meie koolis toimib õppetugi põhimõttel:

I tasand - Abi õpilase juurde
II tasand - Õpilane abi juurde

Esmalt proovitakse õpilast abistada tema loomulikus keskkonnas- klassiruumis. Kui esimese tasandi abi ei osutu tulemuslikuks liigub õpilane tugimeetmete juurde. Selline süsteem toetub kaasava hariduse põhimõtetele ja kindlustab õpilasele mitmekülgse ja läbimõeldud toe.

visuaal

Maarika Rohi - õppetoe juht: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Õppetoe juht toetab ja koordineerib haridusliku erivajadustega õpilaste õpet koolis. Teeb koostööd lastevanemate, õppetoe meeskonna, õpetajate ning kooliväliste partneritega.

Astrid Rõuk- koolipsühholoog: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Natalja Krassilnikova - koolipsühholoog See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koolipsühholoogi töö on suunatud sellele, et toetada õpilaste arengut ja koolis edasijõudmist. Koolipsühholoog abistab õpilasi nende suhtlemise, käitumise, õppimise ning emotsionaalsete probleemide puhul. Selgitab koostöös eripedagoogiga välja õpiraskuste põhjuseid, kasutades teaduspõhist litsenseeritud hindamisvahendit. Vajaduse korral nõustab koolipsühholoog lapsevanemaid, kooli juhtkonda ja õpetajaid. Samuti aitab ta kaasa kooli kui terviku paremale toimimisele.

Piret Kukk- eripedagoog: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tiina Piksar - eripedagoog: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Eripedagoogi töö on välja selgitada põhjus, miks konkreetse õpilase jaoks on üks või teine aine raske ning leidma sobiva võtte või meetodi, et õppimine oleks jõukohane. Eripedagoogi töö on äärmiselt vajalik ja vastutusrikas, et aidata hariduslike erivajadustega lastel õppida ja uusi teadmisi omandada. Eripedagoog arendab õpilase tähelepanu- ja keskendumisvõimet, mõtlemisprotsesse, mälu ja kõnet. Oma tööga aitab eripedagoog nii erivajadustega õpilasi nende vanemaid ja õpetajaid.

Susanne Rüütel - sotsiaalpedagoog: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Sotsiaalpedagoogi töö eesmärgiks on aidata kaasa heade omavaheliste suhete kujunemisele õpilaste endi ning õpilaste ja õpetajate vahel. Õpilastele sotsiaalsete oskuste õpetamine, parendamine, erinevate sotsiaalsete ja toimetulekuprobleemide ennetamine ning leevendamine, tegutsemisvõime ja toimetuleku toetamine nii individuaal- kui võrgustikutöös pedagoogiliste vahenditega.

Millal pöörduda sotsiaalpedagoogi poole?
Õpilane, pöördu sotsiaalpedagoogi poole, kui sul on mure enda või oma sõbra mõtete, tunnete või tervise pärast. Sa oled kogenud vägivalda koolikaaslaste või lähedaste poolt või Sul on probleeme mõne aine tarvitamisega. Sul on konfliktid koolikaaslaste, õpetajate või pereliikmetega. Sa tunned, et Sul on raske õppetööga hakkama saada või, et Sa ei taha kooli tulla.
Lapsevanem, pöördu sotsiaalpedagoogi poole, kui lapse käitumine on muutunud, laps ei taha enam kooli tulla või kui laps ei saa õppetööga hakkama ja Sa ei tea, kuidas teda aidata. Soovite nõu pidada lapse kasvatusküsimuste puhul.
Õpetaja, pöördu sotsiaalpedagoogi poole, kui Sa tead abi vajavast lapsest, vajad konsultatsiooni õpilase probleemidele lahenduse leidmisel või sul on konflikt õpilase või tema vanematega.

Vastuvõtt toimub täpitiivas ruumis vaikne tuba
Töö lastega: E-K kell 15.00
Vastuvõtt vanematele eelneval kokkuleppel
Kontakt: e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Tel: 56844546

Jane Peters - abiõpetaja sotsiaalpedagoogi suunitlusega: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Sotsiaalpedagoog on erapooletu abiline. Vajadusel vahendab õpilase ja kaasõpilase või aineõpetaja kriitiliseks muutunud suhtlemist, vajadusel kaasab lapsevanemad ja spetsialistid või aitab suhelda politseiga. Sotsiaalpedagoogi pädevuses on kokku kutsuda ümarlaud, mis keskendub konkreetse lapse abistamisele kõigi teemaga seotud inimeste ühistöös.

KUUSALU HARIDUSE TUGIKESKUS

tugikeskus

• Hariduse Tugikeskus on Kuusalu vallavalitsuse allasutus.
  • Hariduse tugiteenused on tasuta.
  • Teenuse osutamise käigus selgitatakse välja lapse õppimise või käitumisega seotud probleemid ning võimalused lapse arengu ja toimetuleku toetamiseks.
  • Keskuse spetsialistid pakuvad eripedagoogilist, logopeedilist, psühholoogilist, sotsiaalpedagoogilist nõustamist Kuusalu valla koolieelikutele ja kooliealistele lastele ning õpetajatele ja vanematele, kes puutuvad kokku lapse arengu-, õpi- ja/või käitumisprobleemidega.
  • Keskuse töötajate hulka kuulub ka tervishoiutöötaja lasteaedades.

E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.