12. detsembril 2008 avati pidulikult Kuusalu Spordikeskus.
Kuusalu vallavanem Kalmer Märtson tundis siirast heameelt, et Kuusalu valla rahval on nüüdsest suurepärased võimalused vaba aja veetmiseks. Ka 2008. aasta jaanuaris spordihoone nurgakivi panekul kohalviibinud Tunne-Väldo Kelam nentis, et Oma Ehitaja ehitajad on teinud tubli töö ja vähem kui aastaga on valminud ilus spordikompleks. Kooli direktor Vello Sats sõnas oma kõnes, et on õnnelik valminud hoone ja seoses sellega õpilaste kaasaegsete sportimisvõimaluste üle.
Seejärel õnnistas Kuusalu Laurentsiuse koguduse õpetaja Jaanus Jalakas Kuusalu Keskkooli Spordikeskuse.

Alltöövõtjana esines Kuusalu kooli endine õpilane Margus Soom. Juba ligi 40 aastat unistati Kuusalus ujulast. Väikese koolipoisina kuulis ta lubadusi uuest spordihoonest. Ta tänas kauaaegset koolidirektorit Laine Kadajast, endist kehalise kasvatuse õpetajat ja hilisemat direktorit Aleksander Ardelit ning andis koos Oma Maja esindajaga üle sümboolse võtme keskuse juhataja Kadri Idavainule ja direktor Vello Satsile.
Kooli juhtkond tänas ka endist vallavanemat Herko Suntsi, abivallavanemat Kristo Palu, Tõnu Ammussaart, arhitekti, ehitajaid, ehituse järelevalvet ja kõiki vallatöötajaid, kes hoone valmimisega seotud.
Harju Maavalitsuse kultuuritalituse juhataja Riin Kivinurm kinkis maavalitsuse poolt keskusele spordivahendeid.
Harjumaa Spordiliidu esindus soovis Kuusalu Keskkooli sportlastele uut indu maakondlikeks võitudeks.
Sooje tervitussõnu laususid ka Kuusalu Spordiklubi mitmevõistleja Krister Altosaar ning valla ettevõtete esindajad.
Muusikalise tervitusega esinesid Kuusalu õpilased.
Saatuse tahtel langes spordikeskuse avamine kokku Eesti laulutaadi Gustav Ernesaksa 100. sünniaastapäevaga. Taavi Esko juhatamisel laulsid noortekoor ja poisteansambel. Algklassiõpilaste õhupalliorkester vaimustas kohalviibijaid. Kehakinnituseks oli kaetud suupistelaud.
Spordikeskuse juhataja Kadri Idavain kutsus vallarahvast nädalavahetusel tasuta ujuma. Soovijad said osta kohapealt 10 ja 30 korra pääsmeid.
Pidustused lõppesid sportliku võrkpalliturniiriga, kus vastamisi olid Kuusalu kooli õpilased, õpetajad, vallavalitsuse ja ehitajate meeskonnad.

Kuusalu pasunaorkester lõi peomeeleolu
Vallavanem, ehitaja ja direktor lõikasid lindi


Õpetaja Jaanus Jalakas spordikeskust õnnistamas
Vallavanem Kalmer Märtson õnnitleb Kadri Idavainu


Spordikeskuse võti on lõpuks käes!
Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam õnnitlustega


Õhupalliorkester mänguhoos
Kuusalu Noortekoor