Märtsist kuni maini kestnud loodusharidusprojekt „Tere, Kevad! 2010“ kujunes edukaks meie kooli 3. klasside õpilastele, keda juhendas õpetaja Signe Täll. Neid kutsuti suvelaagrisse, mis toimub 11. – 13. juunil Haanjas. Sel aastal osales projektis üle 7000 õpilase. Valiku aluseks oli grupi aktiivsus ja õiged vastused  viktoriiniküsimustele.  Haanjamaale kutsuti kümne rühma esindajad üle Eesti.

Kolmandate klasside võistkond tutvustas ennast projektis järgmiselt: „Kaunist kevadet! Kuusalus kuulutati kevad kõigile kolmandatele klassidele kõlavalt, kaunilt, kindlalt. Kuusalut kaunistavad kena Kuusalu Keskkool, kuused, kased, kadakad, kaunid kullerkupud, karikakrad, karukellad. Kena kevadet kolmandatelt klassidelt!“

Projektis osalesid teist aastat ka 4a klassi õpilased õpetaja Ene Soekovi juhendamisel.