TÜ õpikodade programm on eksperimentidel põhinev lisaõpe motiveeritud põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele. Õpikojad hakkavad toimuma programmi tugikoolides üks kord kuus. Õppetöö toimub koostöös TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna ning TÜ Teaduskooliga ning hõlmavad füüsikat, keemiat ja bioloogiat.

Kuusalu Keskkool liitus programmiga esmakordselt ning siin toimuvad põhikooli ja gümnaasiumi füüsika, keemia ja bioloogia õpikojad. Iga õpikoda toimub 8 korda õppeaasta jooksul, igaüks pikkusega neli akadeemilist tundi.

Neljapäeval, 7. oktoobril algusega kell 15 toimus Kuusalus esimene füüsika õpikoda TÜ füüsik Eero Uustalu juhendamisel. Õpetaja Raivo Kontuse sõnul oli huvilisi rohkelt.

Kolmapäeval, 13. oktoobril toimub keemia õpikoda (kell 15.00 – 19.00) ja reedel, 15. oktoobril samal ajal bioloogia õpikoda. Tere tulemast!