Reedel, 23. novembril külastas meie kooli Botswana Vabariigi 10-liikmeline delegatsioon.  Külalised viibisid Eestis nädal aega, visiidi eesmärk oli tundma õppide elektrooniliste teenuste pakkumist ja elektrooniliste andmebaaside kasutamist riigi ees seisvate ülesannete täitmisel. Peamine huvi oli Eestis juurutatud elektroonilise maksusüsteemi ja tollisüsteemi vastu, mida soovitakse üles ehitada ka Botswanas. Suurt huvi tunti Eestis unikaalsena toimiva andmevahetuskihi nn. X-tee vastu, mis teeb võimalikuks erinevate ametkondade poolt hallatavate andmebaaside infovahetuse, võimaldades interneti vahendusel pakkuda kodanikele ja ettevõtetele mitmeid elektroonilisi teenuseid. Delegatsiooni juhtis Botswana Riigikassa peadirektor pr. Emma Peloetletse, delegatsioonis oli Botswana e-riigi ameti peadirektor hr. Ronald Ridge ning rida kõrgemaid rahandusministeeriumi ja infotehnoloogia ministeeriumi ametnikke. Külalised soovisid tutvuda ka ühe Eesti kooliga, Välisministeeriumi soovitusel tuldi meie kooli. Külalisi saatis välismajanduse ja arengukoostöö osakonna vanemnõunik Jüri Kahn. Direktor Vello Sats ja õppealajuhataja Aili Kontus võtsid külalisi vastu lugemissaalis. Nad rääkisid koolist ja vastasid külaliste hulgalistele, asjatundlikele küsimustele. Tunti huvi paljude koolitöö valdkondade vastu – koostöö lastevanematega, õppetöö (eriti õppekava), eKool, toitlustamine, finantsküsimused. Pärast vestlust lugemissaalis tehti ringkäik koolimajas, iga külaline sai mälestuseks kooli voldiku ja kooli logoga helkuri. Külalised kiitsid meie ilusat kooli, meil tehtavat tööd ja ütlesid, et võivad meilt palju õppida.
Nad lisasid ka, et võtavad koju Botswanasse kaasa parimad mälestused Eestist ja meie Kuusalu koolist.
botswana-v