Teadmiskeskus Collegium Eruditionis korraldas koostöös teaduskeskuse AHHAA, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja Sisekaitseakadeemiaga 27. septembril algusega kell 19 ürituse „Teadlaste Öö Viimsi Koolis – suur eksperiment“. Sellest üritusest võtsid osa ka meie kooli 9 teadushuvilist õpilast ja 3 loodusainete õpetajat.

Kahe tunni jooksul õnnestus meil osa võtta järgmistest töötubadest:
• Kuidas valida õiget ravimit? Mis on kirjas ravimi pakendis oleval infolehel ja miks on vaja seda teada?
• Prokrastineerimine – kuidas sellega elada?
• Kas me ikka näeme ja tunneme seda, mida me arvame nägevat ja tundvat?
• Kuidas ehitada raketimootorit?
• Kas DNA-d saab näha?
• Milline roll on turbal meie elus?
• Kuidas ehitada elektrimootorit?

Üritus avati Viimsi Kooli aulas atraktiivse lavašouga, mille käigus tutvustasid noored teadusnäitlejad töötubasid. Seejärel valgus kogu seltskond laiali erinevatesse õppeklassidesse oma lemmikteemadega tegelema. Teadlaste Öö kulmineerus õues paugu ja suure tossupilve tekitanud raketi lennutamisega.

Õpetaja Eve Sarap