Täna tähistasime oma koolis Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.

Pidupäevaaktused toimusid kolmes vanuseastmes. Tore oli vaadata aulasse kogunevaid suurele pidupäevale kohaselt riides noori. Iga aktuse alguses lauldi ühiselt, kindlalt ja kõlavalt Eesti Vabariigi hümni. 10. klassi noormehed Brent Põhjala ja Paul Andreas Allik tõid uhkelt, kindlal sammul aulasse Eesti Vabariigi ja Kuusalu keskkooli lipud. Pidulikule meeleolule andis lisa I klasside õpilaste folgirühma esitatud isamaaline tantsukava. Direktor Vello Sats mõtiskles oma pidupäevakõnes meie riigi tähtsuse üle – võime olla uhked ja õnnelikud, et meil on oma riik, samal ajal kui mitmel meist suuremal rahval seda ei ole.
Aktus jätkus südamliku ja liigutava kavaga „Rannarahvad“, mille olid kokku pannud ja esitasid III a, III d, VI b ja IX a klassid. Aktuse lõppedes lauldi ühiselt ja võimsalt laulu „Eesti lipp“. Vaata ka aktuste pildigaleriid.

Õnnitleme kõiki õpilasi, koolitöötajaid ja lapsevanemaid Eesti Vabariigi 100. aastapäeval!

Vaata ka Eesti 100 venekeelseid õnnitluskaarte, tehtud õpetaja Niina juhendamisel.