Täna tähistasime oma koolis Eesti Vabariigi 99. aastapäeva.
Pidupäevaaktused toimusid kolmes vanuseastmes. Tore oli vaadata aulasse kogunevaid pidupäevale kohaselt riides noori. Iga aktuse alguses lauldi ühiselt, kindlalt ja kõlavalt Eesti Vabariigi hümni. Direktor Vello Sats mõtiskles oma pidupäevakõnes meie riigi väärtuste üle. Ta tõi välja, mida hindavad Eesti juures välismaalased, kes elavad, õpivad või töötavad meie riigis – kõike seda, mida peame küll tihti iseendast mõistetavaks, aga mis ei ole kaugeltki iseenesest mõistetav kogu maailmas. Meie Eestis, nii nagu meie kooliski, on palju ilusat ja head – peame oskama seda hoida ja edasi arendada.
I-IV klasside aktustel esinesid mudilaskoor „Eesti lipu“ algse versiooniga, esinesid ka klasside tantsijad. Kahel vanema astme aktusel laulsid laste- ja noortekoor samuti „Eesti lippu“, lisaks mängisid Marko Laanemets ja Hans Jüris parmupilli ja XI klass esitas luulekava Eesti-teemalisest omaloomingust. Mõlemal viimasel aktusel oli ka külaline, meie kooli vilistlane ja praegune riigikaitse õpetaja, kaitseväe vanemveebel Rauno Koivistoinen, kes rääkis oma teest kaitseväelasena.

Õnnitleme kõiki õpilasi, koolitöötajaid ja lapsevanemaid Eesti Vabariigi 99. aastapäeval!