12. -15. aprillil viibis meie koolis Rootsi sõpruskooli Fagersta Brinellskolani delegatsioon – kaksteist õpilast ja kolm õpetajat. Kohtusime nüüdseks juba viiendat korda – võõrustasime külalisi kolmandat korda, meie õpilased on Fagerstas käinud kahel korral. Kahe kooli suhteid iseloomustab lisaks noorte omavahelisele suhtlemisele ühiskonnaeluga seotud sisu – seekord olid Rootsi noored valinud omale teemaks „Eesti ja Rootsi ühiskonnaelu võrdlus“. Nad pidasid koos meie õpilastega korraldatud ühisel konverentsil ettekandeid, vestlesid meie kooli tugivõrgustiku töötajatega, küsitlesid õpilasi. Tegevus toimus ka väljaspool kooli – külastati Valkla Hooldekodu ja kohtuti Kuusalu vallavanema Urmas Kirtsiga.

Täname kõiki õpetajaid, kes andsid oma panuse külaskäigu õnnestumiseks. Täname külalisi võõrustanud XI klasside õpilasi ja nende peresid: Tõnis Bender, Karl Kuusk, Anna Kreivald, Maarja Sinisalu, Scharlett Veldi.

Järgmiseks õppeaastaks on meie õpilased-õpetajad palutud vastukülaskäigule Fagerstasse. Ootame huviga taaskohtumist sõpradega! Vaata ka pildigaleriid.