raamatukogude aasta 0

Meie kooliraamatukogu moto:

Raamatukogu on tarkuse kodu ja põnevuse allikas.

Olete alati oodatud!

NB! Uued raamatud raamatukogus: sügis 2022

Raamatukogu on avatud E-N 7.45-15.45 ja R 7.45-14.00

Raamatukogu töötajad:
Viivi Vunk, kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel. 6024378 - põhikogu (ilukirjandus)
Marju Koik, kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel. 6024377- õpikutekogu

Raamatukogus on kasutusel Raamatukogude Info- ja Kataloogisüsteem (RIKS).

UUS! Kuusalu Keskkooli raamatukogu andmebaas on nüüd kasutatav ka veebis. Meie  RIKSWEBi aadress on https://kuusalu.kooliraamatukogud.ee/

eKoolist on võimalik nüüd vaadata oma laenutusi. "Minu laenutused" on nähtaval kasutaja kiirviidete all: raamatu pilt tähistab seda. "Laenutused" lingile vajutades saab näha, mis raamatud on veel enda käes, kirjas on ka tagastamise tähtaeg.

NB! Eesti Lastekirjanduse keskus koos meie eesti keele ainesektsiooni ja raamatukoguga soovitab! Koostasime soovitusliku nimekirja raamatutest.

Nimekirjast leiab nii lustakaid raamatuid kui ka selliseid, mis panevad mõtlema, nii neid, mis toovad toredasti esile keele omapära, kui ka neid, milles esiplaanil seiklus ja põnevus. On võlurilugusid ja jutte lastest, kes võiksid olla pärit lausa naabermajast ... Vaata nimekirja!

Raamatukogu täieneb pidevalt värske kirjandusega. 

2022. aasta on raamatukogude aasta, mis hõlmab nii rahva- ja kooliraamatukogusid kui ka ülikoolide ja teadusraamatukogusid. Raamatukogude rolli muutumine infoühiskonnas on paratamatus. Klassikalistele lugemissaali ja laenutusteenustele on lisandunud nende digitaalsed variandid.  Eelmisel aastal oli enimlaenutatud täiskasvanutele mõeldud kirjandusteos Mudlumi „Mitte ainult minu tädi Ellen“ ja lasteraamatute kategoorias Piret Raua „Tobias ja teine b“ Lastekirjanike topis on meie kuldvara – Ilmar Tomusk, Mika Keranen. Kõige loetavam raamat kõikide raamatukogude  peale kokku oli Della Owensi „Kus laulavad langustid“, mis figureerib endiselt poodide topis.

Kuusalu kooliraamatukogus on kõige rohkem laenutatud Jeff Kinney „Ühe äpardi päevikut“ ja J.K.Rowlingu Harri Potteri osasid ning Eno Raua „Naksitralle“.

Raamatute leidmisel aitavad teid www.haridus.nlib.ee

Riksweb – peamiselt kooliraamatukogudele: https://kuusalu.kooliraamatukogud.ee/

Urram – peamiselt rahvaraamatukogudele: https://www.lugeja.ee/index

Digiteeritud materialid
Rahvusraamatukogu digitaliseeritud arhiiv: www.digar.ee/arhiiv

Eesti suuremate raamatukogude ühiskataloog www.ester.ee

Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogu ELLU
www.luts.ee/arkaadia/

Eesti Lastekirjanduse Keskus: www.elk.ee

Eesti Noortekirjanduse Ühing: https://noortekirjandus.ee/

Kasutada saab ka raamatute tellimist (õpetajad, keskaste) RVL kaudu.

Uued raamatud jaanuar 2022