Head koolinoored, meil on heameel kutsuda Teid võistlusele “Läänemeri muutustes”.
Võistlus on osa rahvusvahelisest projektist “Baltic Sea Challenge – Cities for the Healthier Sea” (http://www.citiesforahealthiersea.net). Projekti ideeks on levitada Eestis ja Lätis soomlaste head kogemust Läänemere kaitse kava koostamisel ja elluviimisel. Projektis osalevad partnerid Soomest, Lätist ja Eestist, projekti juhib Helsingi linna keskkonnaamet, tegevusi rahastab osaliselt Euroopa Liidu Kesk-Läänemere Interreg IVA programm 2007-2013. Võistlevad 3-5-liikmelised grupid Soomest, Lätist ja Eestist, osavõtjate vanus on 16-18 aastat.  

Osavõtjad valivad asukoha Läänemere rannal või vesikonnas.
5 nädala jooksul tehakse igal nädalal valitud asukohast foto, tulemusena valmib 5 fotost koosnev seeria. Võimalusel võib lisada ka täpselt samast paigast, eelnevatel aastatel tehtud foto. Võistlejatel tuleb märgata ja kirjeldada valitud asukohas ilmnevaid, Läänemerega seotud muutusi. Pldiseeriale tuleb lisada inglisekeelne, muutusi kirjeldav tekst (1-4 lehekülge). Võimalikud teemad on kevadine üleujutus, kevade saabumine, majandustegevus ja selle mõju Läänemerele, erosioon jpm.
 
Võistlus algab rahvusvahelisel Veepäeval, 22. märtsil 2011. Pildistamine lõpeb hiljemalt 22. aprillil, tööde (5 pilti ja essee) laekumise tähtaeg on 17. mai 2011.
 
Tööde hindamise kriteeriumid
Tööde hindamise peamiseks kriteeriumiks on nende sisu: oskus näha muutusi, keskkonnakaitselisi aspekte, võimalikke ohtusid, mis mõjutavad valitud asukohal Läänemerd jms.
 
Võitjate tunnustamine
Võistluses osalenud fotod ja tööd avaldatakse Internetis, vastav võistlusportaal avaneb märtsikuus. Parimaid auhinnatakse raamatutega, iga riigi parim võistkond kutsutakse kolmepäevasele loodusfoto seminarile, mis toimub Eestis 2011. aasta augustis.
 
Palume osavõtjatel end registreerida kodulehel http://www.recestonia.ee hiljemalt 22. märtsiks 2011.
 
Rohket kaasalöömist oodates,
SA REC Estonia
 
Teave

Anne Kivinukk
SA REC Estonia
+ 372 64 61 423
Skype: anne.kivinukk1
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.