1. septembrit võib julgesti nimetada meie inimeste suurpäevaks — oleme ise kooliteed käinud, kes siin koduses Kuusalus, kes mujal Eestis või hoopis kaugemal. Oleme oma lapsi kooli saatnud ja koolist koju oodanud. Kuigi koolitee kestab aastaid, on see põnev teekond, kus iga päev on võimalus teada saada ja avastada midagi uut ja senitundmatut.

Kui kujundlikult võrrelda, on kool nagu mineviku saar oleviku meres. Koolis saavad kokku ja olevikuga seostatud kogu inimkonna ajaloo jooksul omandatud teadmised ja kogemused, unistused ja hüpoteesid ning neid tõestavad katsed.

Soovin, et meid kõiki ootaks ees huvitav ja tore kooliaasta, et uudishimu ja teada tahtmine oleksid meie kaaslased igas õppetunnis, igas päevas.

Vello Sats