Head lapsevanemad!

Kuusalu Keskkooli territooriumil on avatud alates augustist uus skatepark. Skatepargi kasutamine toimub igaühe enda vastutusel, s.t aga et lapse eest vastutab skatepargis ka tema vanem. Palume teil oma lastega, kui nad seda kasutavad, rääkida üle skatepargi reeglid ja põhjused, miks neist kinni pidada. Esimese kuu kogemused näitavad, et ei soovita kahjuks väga kasutada turvavarustust, kiivreid ja kaitsmeid, mis on aga reeglites kohustuslikuks tehtud ju laste enda ohutuse huvides. Samuti ei mõisteta, miks on pargi kasutamiseks ettenähtud kellaajad: koolipäevadel on algus kell 14.00, et see ei segaks õppetööd ja lõpp kõigil päevadel kell 22.00, kuna park tekitab müra, mis häirib kõrvalasuvaid elumaju ning samuti suletakse spordikeskus kell 22.00. Kuusalu Keskkooli ega spordikeskuse töötajad ei hakka valvama skatepargi kasutamist, küll on olemas neis majades täiskasvanud, kelle poole probleemide ilmnemisel noored saavad vajadusel pöörduda. Ning loomulikult tuletavad koolitöötajad ja õpetajad noortele reegleid meelde, kui nad näevad, et neid tahtlikult eiratakse. Et ennetada mõnikord noorte kogunemistega tekkivaid probleeme, oleme teatanud ka politseile, et juurde on tekkinud uus kogunemiskoht.

Palun aidake lastele skatepargi eeskirja teadvustada ja täita ning usume, et uus võimalus noortele värskes õhus aega veeta kujuneb kõigile ikkagi positiivseks kogemuseks! Vaata ka skatepargi kasutamise reeglid

Kadri Idavain, Kuusalu Spordikeskuse juhataja