Teisipäeval, 17. jaanuaril võõrustasid Kuusalu Keskkooli algklasside sektsiooni õpetajad Harjumaa koolide tüdrukuid, kokku oli külas 129 last 22 koolist. Maakondlikul sündmusel osales ka Ilmar Trull, kes luges ette oma luuletusi. Soovijad said autogrammi. Seejärel suunduti klassidesse, kus tüdrukud illustreerisid üht kirjaniku vabalt valitud luuletust.
Valminud tööd jäävad nädala lõpuni meie kooli ja lapsed valivad välja oma lemmikud. Seejärel saavad erinevad kirjastused töödega tutvuda Harju Maavalitsuse ruumides.
Trulli luulekogusid on võimalik laenutada ka kooli raamatukogust. Meeldejäävad riimid ja vahvad pildid kutsuvad neid raamatuid lugema.
Tegemist on juba kolmanda maakondliku joonistamisvõistlusega meie koolis. 2010. aastal oli teemaks „Kaasaegne rahvariie“ ja 2011. aastal joonistasid tüdrukud rahvuslikku sõlge.