Neljapäeval, 23.01 toimus meie koolis 7. klassi loodushuviliste grupi järjekordne projektipäev, mille teema oli lumi. Juhendasid Kaia Kauts ja Asta Tuusti Sagadi looduskoolist.
Õpilased täitsid Jääaja Keskuse aktiivõppe programmi töölehti, mille käigus said teada planeedi Maa veevarudest, kus võib Päikesesüsteemis leida jääd, miks ei saa tekkida Suurele Munamäele liustikku, jääajast ja mammutitest ning sellest, et jää on kuusnurkselt korrastatud vesi. Õuetunnis kogusid töörühmad erinevatest lumekihtidest lund ja mõõtsid nendes kihtides lume temperatuuri. Kui õhutemperatuur oli -12 C, siis lumetemperatuur maapinna lähedal vaid -5 C. Kogutud lume proovid sulatati veeks ja andmete põhjal arvutasid rühmad lume veemahutavuse. Igati oodatult selgus, et kohev hangepealne lumi sisaldas kaks korda rohkem õhku ja vähem vett kui maapinnalähedane lumekiht. Kooliümbruse lumi oli suhteliselt puhas. Projektipäev lõppes digiluubi tööpõhimõtte tutvustamise ja lumehelveste vaatlemisega arvutiekraanil.