Erasmus+: Väärtused
Projekti nimi: „Values - the Essence of an Active Citizen!„
Projekti nimi eesti keeles: "Väärtused - aktiivse kodaniku olemusl!"
Lühend: VEAC

Projekti teema: Koolist väljalangemise ennetamine (Early School Leaving)

Projekti kestus: Sügis 2015 - kevad 2017

Sihtgrupp: Põhikool (1.-9. klass)

Rahastaja: Erasmus+ / Euroopa Liit / SA Archimedes

---------------------------------------------------

Projekti põhiteema on Väärtused.

Mis on väärtused? Miks neid peab alal hoidma? Mida need mulle, mu koolile, mu riigile annavad? Mida teha, et koolis oleks põnev õppida? Kuidas toetada oma kaaslasi ja olla hea meeskond? Need ja paljud muud küsimused saavad vastuse selle kaheaastase projekti käigus.

Kõik koolid meisterdavad Väärtuste laekad, mida omavahel vahetatakse. Meie laegas läks praegu edasi Itaaliasse, meile tuleb aga hoiule Horvaatia karp. Alles kahe aasta pärast saame oma kooli laeka tagasi ja selles sisaldub oi kui palju põnevaid väärtusi, mida iga partnerkool on sinna lisanud!

Interneti vahendusel saame teiste koolide õpilastega tuttavaks, tutvustame oma koole ja riike. Saadame üksteisele kaarte ja joonistusi.

Lisaks logo konkursile on tulemas veel põnevaid tegevusi – joonistusvõistlus ja esseede kirjutamine, jutuvestmised, animatsiooni töötoad jpm.

Klassidega arutleme väärtuste üle ja uurime, millised väärtused on olemas meis endis ja meie ümber. Mis on meile oluline ja miks me väärtustame teatud käitumist, hoiakut, mõtteviisi... Uurime ka, mida teiste riikide õpilased arvavad. Kas neil on samad seisukohad ja arvamused või erinevad? Osalemine suures rahvusvahelises küsitluses aitab seda välja selgitada.

Igast partnerkoolist kogunevad õpilased 2016.a märtsikuus Portugali, et koos avastada lugude vestmise (Storytelling) põnevat maailma.

2016. a sügisel aga tulevad teiste koolide õpetajad meie kooli külla. Ühe nädala jooksul käiakse tundides ja tutvutakse meie kooliga. See on hea võimalus näidata üles oma külalislahkust ja harjutada inglise keeles kõnelemist!

2017.a kevadel saavad taas õpilased kokku aga Horvaatias, kus tegeletakse animatsiooni ja filmimaailmaga.

Projekti partnerid:

1. Kuusalu Keskkool (EESTI)
2. Zespol Szkol w Pobiedziskach, Pobiedziska (POOLA)
3. Agrupamento de Escolas Cego do Maio, Póvoa de Varzim (PORTUGAL)
4. Engin Can Gure Ortaokulu, Istanbul (TÜRGI)
5. Kvåle Skule, Sogndal (NORRA)
6. Istituto Comprensivo Laura Lanza Baronessa di Carini, Sicilia (ITAALIA)
7. Osnovna skola Otona Ivekovica, Zagreb (HORVAATIA)